۷/۱۳/۱۳۹۰

بگم بگم‌های احمدی‌نژاد، این بار به روسفیدی توکلی انجامید

آن همه «بگم بگم» در مناظره تلویزیونی راه انداخت که دست آخر بگوید همسر شما «برخلاف همه قوانين کشور همزمان که کارمند بوده دو تا رشته فوق ليسانس خوانده، در دانشگاه آزاد دکترا گرفته بدون کنکور و بعد در رشته غير مرتبط دانشيار شده، استاديار شده(+) تا ناخودآگاه ثابت کند هیچ نقطه مبهمی در پرونده مهندس موسوی و اطرافیان وی وجود ندارد. به قول خود مهندس: «هسته خیلی سالمی داریم که یک نفر راجع به آن هسته نمی‌تواند حرف بزند، افراد بسیار وارسته، بسیار معتقد و مومن در آنجا هستند، اگر بودند، الان شما نام می بردید، شما روحیه تان اینطوری هست». (+) حالا حکایت افشاگری علیه جناب توکلی هم دست کمی از آن «بگم، بگم»ها ندارد.

پس از مدت‌ها جنجال تبلیغاتی و تهدیدهای رسانه‌ای که دولت قصد دارد با انتشار 140هزار سند علیه 314 تن از مسوولین کشور دست به افشاگری بزند، سرانجام سایت «دولت ما» با انتشار اسنادی که خودش آن را «تراژدی رانت‌خواری در نظام آموزشی» خوانده است تهدیدهایش را عملی کرد. اسنادی که نشان می‌دهد در مورد روند متداول دریافت مدرک جناب توکلی شبهاتی وجود دارد و گویا ایشان بدون داشتن مدرک کارشناسی ارشد، به انگلستان رفته‌اند و تحصیل دکترای اقتصاد کرده‌اند. خود جناب توکلی هم توضیحاتی در این مورد دارند که می‌توانید از اینجا+ یا اینجا+ بخوانید. با این حال مسئله مهم‌تر برای من چیز دیگری است.

با آن همه جنجال خبری و تهدید به افشاگری برای من مسجل است که دولت هیچ چیز دیگری در پرونده جناب توکلی پیدا نکرده است. نه فساد اقتصادی، نه زمین‌خواری و پورسانت‌بگیری و نه رانتی برای این فامیل و آن آشنا. جناب توکلی، هرچند با قرار گرفتن در طیف اصولگرایان حاکمیت هیچ گونه هم‌دلی خاصی با جنبش سبز ندارند، اما باید بپذیریم که از معدود سیاستمدارانی هستند که از آزمون افشاگری به نسبت سربلند خارج شده‌اند.

پی‌نوشت:
برای مرور سوابق تحصیلی دکتر رهنورد و مدارک و رشته‌های دانشگاهی ایشان به ویکی‌پدیا+ مراجعه کنید.